PREZENTACJA, KTÓRA ZACIEKAWI

Posted on Posted in Prezentacje, Storytelling

W filmie Cast away. Poza światem Chuck Noland (Tom Hanks) pracownik firmy kurierskiej FedEx przeżywa katastrofę samolotu transportowego nad Pacyfikiem. Odzyskuje przytomność wyrzucony na brzeg wyspy, która przez 4 lata będzie jego domem.

Z przybrzeżnych wód wyławia kilka przesyłek pochodzących z tego samolotu. Otwiera je z nadzieją, że znajdzie pożyteczne przedmioty i w części faktycznie tak jest. Jednak jedna paczka zostaje nietknięta. Zabiera ją ze sobą, gdy podejmuje ryzykowną podróż tratwą przez ocean.

 

Uratowany, postanawia dostarczyć przesyłkę pod adres, gdzie czeka na niego „przeznaczenie”. A paczka? Niestety, reżyser nie otwiera jej konsekwentnie przed wściekle ciekawym widzem.

Naszym celem jest prezentacja, która zaciekawi odbiorcę. To zadanie analogiczne do pracy nad scenariuszem filmowym. Widz pragnie być postawiony w sytuacji, która obudzi jego ciekawość, a opowiedziana historia ją zaspokoi.

Dlatego Twój bohater musi dostarczyć odbiorcy prezentacji paczkę. Nie zapomnij jednak, aby na końcu pokazał jej zawartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *